Kdo vypracuje kupní smlouvu na nemovitost?

Pokud nemovitost kupujete přes realitní agenturu, tak většinou nějakou kupní smlouvu od této agentury dostanete. Agentury mají právníky, kteří podle jednoho vzoru upravují všechny smlouvy. Určitě není vhodné se na tuto smlouvu a na tohoto právníka plně spoléhat. Tento právník je placen realitní agenturou a ta má často provizi od prodávajícího. Tedy tento právník nehájí a nesleduje zájmy kupujícího. Je odměňován realitní agenturou a to pouze tehdy, když dojde k prodeji nemovitosti a jejímu zaplacení. Z toho vyplývá, že právník realitní agentury má především zájem na tom, aby smlouva byla podepsána. Kupní smlouvu je tedy velmi vhodné nechat zkontrolovat od svého právníka.

Pokud vůbec kupní smlouvu nemáte, nebo ji připraví prodávající, je vypracování nebo kontrola této smlouvy vaším právníkem ještě důležitější.

Právník sice stojí nějaké peníze, ale v porovnání s cenou kupované nemovitosti jde ve většině případů o nepodstatný finanční náklad. Navíc vlastní právník dovede kvalitně nemovitost prověřit a odpovědět na většinu nejasností.

Tato odpověď byla vypracována pro širokou veřejnost pracovníky firmy Neocortex s.r.o. Jde o součást FAQ - Odpovědi na často kladené otázky. Přestože jsme věnovali maximální úsilí, aby všechny informace byly bezchybné a úplné, nemůžeme bohužel vyloučit chybu. V případě, že máte jakékoliv dotazy nebo připomínky, neváhejte nám je sdělit. Pokud máte nějakou otázku, týkající se koupě nemovitostí a nemůžete jí v tomto FAQ nalézt, napište nám a mi se otázku pokusíme zpracovat.

Komentáře čtenářů k této stránce