Koho se zeptat na nejasnosti při koupi nemovitosti?

Během celého procesu koupě nemovitosti se většinou vyskytne mnoho otázek. Nejprve se zeptejte prodávajícího nebo realitního makléře. Jejich odpovědi ale bohužel musíte brát s rezervou. Jde většinou o hodně peněz a občas můžete narazit na podvodníka. Realitní makléř může mít především zájem obchod uskutečnit, protože z něj má provizi. Prodávající může mít tendenci něco zamlžovat nebo zatajovat. Realitní makléř i prodávající zastupují především své zájmy.

Nejlepší je najmout si vlastního právníka. Není to to sice zdarma, ale slušný právník za pár tisíc věc prověří a sepíše nebo zkontroluje kupní smlouvu (odkaz). Opatrně s radami od členů rodiny i přátel. Mají sice snahu zdarma pomoci, ale často nemají potřebné odborné znalosti.

Tato odpověď byla vypracována pro širokou veřejnost pracovníky firmy Neocortex s.r.o. Jde o součást FAQ - Odpovědi na často kladené otázky. Přestože jsme věnovali maximální úsilí, aby všechny informace byly bezchybné a úplné, nemůžeme bohužel vyloučit chybu. V případě, že máte jakékoliv dotazy nebo připomínky, neváhejte nám je sdělit. Pokud máte nějakou otázku, týkající se koupě nemovitostí a nemůžete jí v tomto FAQ nalézt, napište nám a mi se otázku pokusíme zpracovat.

Komentáře čtenářů k této stránce