Reference: Stavební pozemky pro rodinné domy Strančice

Devět stavebních pozemků pro rodinné domy v krásné krajině města Strančice u Prahy.

Společnost Neocortex s.r.o. ve Strančicích na vlastních pozemcích vybudovala komunikace s veřejným osvětlením a devět stavebních pozemků pro rodinné domy. Na pozemky byly přivedeny všechny potřebné sítě: elektřina, plyn, vodovod a kanalizace a došlo k přeložení kabelu O2 pro přístup k internetu. Všechny sítě byly řádně předány provozovatelům. Během krátké doby se všechny pozemky prodaly a k dnešnímu dni 11/2016 na téměř všech stojí nové krásné rodinné domy.

Obec Strančice jsou velkou obcí v přímém sousedství Prahy v lokalitě Praha východ. Přestože leží blízko Prahy, jsou z Prahy výborně dopravně dostupné a je v okolí obce Strančice krásná a čistá příroda Pražské pahorkatiny. Je zde nesčetné množství příležitostí ke krásným vycházkám a projížďkám na kole. Smíšené a listnaté lesy vybízejí k rekreaci a odpočinku.

Strančice mají více jak 1600 trvale hlášených obyvatel. Průměrný věk obyvatele je 38 let. Strančice se nacházejí v průměrné nadmořské výšce 415 metrů. Díky této skvělé výškové poloze byla v obci mezi světovými válkami zřízena zotavovna pro pacienty s respiračními chorobami. Obec má školu, školku, zdravotní zařízení, knihovnu, několik restaurací, poštu, kanalizaci a ČOV a vodovod. Obec je plynofikována, což zajišťuje čistý vzduch pro její obyvatele. Součástí obce je i tělovýchovná jednota Sokol Strančice. Provozuje tyto oddíly: tenis, volejbal, taekwondo a všestrannost (děti a rodiče, turistický kroužek, cvičení pro ženy, nohejbal muži, florbal muži, badminton, hudebně dramatický kroužek, zumba).

Obcí prochází silnice číslo 107 (Říčany – Strančice – Velké Popovice – Týnec nad Sázavou). 1,5 km od obce lze najet na dálnici 1/E50/E55/E65, exit 15 (Všechromy). Pod dálnici je délka cesty autem do Prahy asi 8 minut. Obec Strančice leží na železniční trati 221 Praha – Benešov. Jedná se o dvoukolejnou elektrizovanou celostátní trať zařazenou do evropského železničního systému, součást 3. koridoru. Doprava na ní byla zahájena roku 1871. Po této trati vedou linky S9. (Praha hl.n. - Benešov u Prahy) a S29 (Praha-Vysočany - Strančice) v rámci pražského systému Esko. V dopravní špičce vlaky jezdí v obou směrech asi v desetiminutových intervalech a doba jízdy do centra je asi 30 minut. Železniční stanici Říčany obsluhuje velké množství osobních vlaků, rychlíky zde projíždějí.

V obci Strančice se nachází základní škola s dlouhou historií. První škola byla otevřena v roce 1924. Nová škola se poté začala stavět v roce 1928 a funguje od roku 1929 dodnes. Kapacita školy je 350 žáků, kapacita družiny 90 žáků a kapacita školní jídelny je 350 jídel. Přibližný seznam kroužků na škole (01/2012): keramika, šachový kroužek, angličtina, FIMO hrátky, francouzština, španělština, pletení košíků, počítačový kroužek, němčina, florbal, taneční skupina.

Mateřská škola sídlí v příjemném a klidném prostředí na kraji obce ve vilové čtvrti u lesa, kde je minimální silniční provoz. Původní, jednopatrová rodinná vila byla v 70. letech minulého století rozšířena o přízemní přístavbu a školní zahradu situovanou do lesa. Do mateřské školy jsou přijímány děti ve věku od 3 do 6 let k dopolednímu i celodennímu pobytu. Součástí školy je školní jídelna. Ve školním roce 2011/2012 jev Mateřské škole Strančice zapsáno 60 dětí, které jsou rozděleny do třech tříd. První třída- žlutý vagónek, je třída 4 letých dětí, které se postupně seznamují s pravidly soužití v dětském kolektivu. Ve druhé a třetí třídě, oranžovém a modrém vagónku, jsou samí předškoláci. Tedy děti mezi 5 a 6 rokem věku a děti s odklady školní docházky.