Rodinné domy v Plaňanech - U Kostela

Nové energeticky úsporné rodinné domy v městysu Plaňany, lokalita U Kostela.

Nízkoenergetické kvalitní rodinné domy postavené nejmodernějšími technologiemi. Dům je vystavěn nízkoenergetickými izolačními cihlami Heluz. Je zvolen takový typ a kvalita cihel, že nemusí být použit polystyren a přesto dům splňuje nízkoenergetické hodnoty (třída B). Tím je zajištěno zdravé prostředí v domě a dlouhá životnost celé konstrukce domu.

Rodinné domy budou postaveny celkem čtyři. V první fázi jsou postaveny první dva a roce 2016 druhé dva.

Domy staví místní stavební firma Freundostav. Tím je zajištěna kvalita díla a lokálně tím městys podporujeme.

Údaje o domech a umístění lokality

Jde celkem pouze o čtyři domy. Každý dům se kládá ze dvou podlaží. V přízemí je kuchyň (8,80 m2), obývají pokoj a jídelna (26,57 m2), koupelna (6,13 m2), samostatné WC (1,80 m2), technická místnost (2,79 m2), hala (8,81 m2), ložnice (16,24 m2) a schodiště. Druhé patro není plně zařízeno a má 41,14 m2 (cca 60 m2 při započtení "zkosenin").

Celkem má dům plochu cca 112,28 m2 + zahrada.

Velikosti pozemků u jednotlivých domů jsou uvedeny v samostatné tabulce. Zastavěná plocha domu je 110,33 m2.

Domy jsou ve středu obce. Sousedí s objektem bývalého děkanství ze 14. století, hřbitovem a dvěma kostely. Lokalita je zcela vyjímečná. V centru městysu již není žádný jiný prostor pro výstavbu nových rodinných domů. Jde o ojedinělou příležitost.

Proč si koupit dům U Kostela v Plaňanech od společnosti Neocortex s.r.o.

 1. Domy jsou nízkoenergetické a mají tedy nízké náklady na vytápění. Toho je dosaženo optimálním výběrem stavebních materiálů a kvalitní stavební firmou, na kterou dohlíží nejen investor, ale i nezávislý stavební dozor.
 2. Vytápění je zajištěno tepelným čerpadlem a krbovými kamny (přípravou) pro hlavní místnost. Ostatní místnosti pomocí komvektorů AEG.
 3. Domy projektovala zkušená projekční kancelář.
 4. Developerem (investorem a prodejcem) je firma Neocortex s.r.o., která byla založena již v roce 1992.
 5. Pro výstavbu byly použity vysoce kvalitní materiály. Např. zdivo bylo zvoleno tepelněizolační broušené cihly Heluz STI. Celý dům je Heluz systémový a jde o nízkoenergetické domy bez použití polystyrenu. To zajišťuje proti PLS vysokou kvalitu bydlení s dlouhou životností. Cihelné zdivo dobře izoluje, akumuluje teplo, má dobré akustické vlastnosti a bezproblémově zvládá kolísání vlhkosti vzduchu (dům může "dýchat") a tím přispívá k vytvoření zdravého vnitřního klima v domě.Vysoce kvalitní plastová okna Otherm Efekt s izolačními trojskly.
 6. Vzhledem ke kvalitě a poloze domů je prodejní cena velmi příznivá.
 7. Zcela výjimečné umístění ve středu městyse u dvou kostelů a děkanství.

Seznam rodinných domů a pozemků s cenami

Číslo domu Velikost pozemku m2 Stav Poznámka
22/10 344 V přípravě  
23/6 389 V přípravě  
23/5 378 Rezervováno 1)
23/4 508 Rezervováno 2)

1) V domě nejsou: kuchyňská linka, finální interiérová světla, část plotu, vnitřní dveře, koupelna (obklady, vana, umyvadlo, baterie), finální povrchy podlah, kamna.

2) V domě nejsou kuchyňská linka, finální interiérová světla a část plotu.
V domě jsou bukové podlahy, zárubně a dveře Masonite buk, sprchový kout Jika Lyra plus, umyvadla Jika Lyra plus, obklady a dlažby v koupelně a WC Rako Fashion, vodovodní baterie Grohe, krbová kamna Kratki Koza K7.

Ceny jsou včetně všech poplatků a DPH. Součástí je i komplet právní servis. Při podpisu rezervační smlouvy/smlouvy o smlouvě budoucí se skládá nevratná záloha na kupní cenu ve výši 150000,- Kč, která se započítává do kupní ceny.

Na rodinných domech aktuálně probíhají dokončovací práce. V případě zájmu o prohlídku nebo další věci týkající se prodeje kontaktujte prosím výhradního makléře Vlčková Monika, tel.: 605 241 379, email: monika.vlckova@era-reality.cz.

Plaňany

Plaňany - letecký pohled

Městys Plaňany se nachází 24 km/21 minut jízdy osobním vozem od hranic Prahy  a 11 km/9 minut jízdy osobním vozem od hranic Kolína (dle www.mapy.cz ze dne 29.4.2015).

Městys má 1795 trvale hlášených obyvatel (k 1.1.2012). Průměrný věk obyvatele je 38 let. První zmínka o obci je z roku 1222. Plaňany byly povýšeny na městys v roce 1604 nebo 1572 dle zdroje. Pod městys patří obce Blinka, Hradenín a Poboří.

Památky v městysu:

 • tvrz z roku 1539,
 • kostel zvěstování Panny Marie, přibližně z roku 1168 (přímo v sousedství prodávaných rodinných domů),
 • renesanční zvonice z roku 1587 (přímo v sousedství prodávaných rodinných domů),
 • modlitebna československé církve husitské (bývalá synagoga)

Doprava:

 • Městysem prochází silnice II/329 Křinec - Poděbrady - Pečky - Plaňany. Kolem městyse vede silnice I/12 Praha - Kolín
 • Městys Plaňany leží na železniční trati 012 Pečky - Kouřim. Jde o jednokolejní regionální trať. Zahájení dopravy bylo v roce 1882. Na území Plaňan jsou dvě železniční zastávky. Spojení Plaňany <-> Pečky: patnáct párů spojů.
 • Městys má několik autobusových zastávek. Spojení Plaňany <-> Praha: dva páry přímých spojů. Spojení Plaňany <-> Kolín: čtrnáct párů spojů.

Údaje o dopravním spojení jsou k pracovnímu dni 30.4.2015.

Občanská vybavenost:

V městysu je tato občanská vybavenost:

 • Základní škola pro přibližně 360 dětí.
 • Mateřská škola pro přibližně 80 dětí.
 • Několik restaurací.
 • Železářství.
 • Papírnictví.
 • Několik obchodů s potravinami a drogérií.
 • Zdravotní středisko: praktický lékař, zubař, gynekolog a dětský lékař (přímo v sousedství prodávaných rodinných domů).
 • Lékárna (přímo v sousedství prodávaných rodinných domů).
 • Knihovna (přímo v sousedství prodávaných rodinných domů).
 • Fotbalová a dětská hřiště.

V městysu jsou dále hasiči, TJ Sokol Plaňany - oddíl kopané, 19. středisko Junáka, Český rybářský svaz, Plaňanší zvoníci a Náboženská obec Plaňany - Církev československá husitská.

Okolí:

V blízkém okolí městyse Plaňany se nachází krásné město Kouřim, památník bitvy u Lipan a památník bitvy u Kolína v Křečhoři.

 

Lokalita Plaňany - U Kostela