Jak se platí?

1

Nezávazná rezervace

Klient se rozhodne nemovitost nezávazně rezervovat. Po prohlídce dopisem nebo emailem požádá o nezávaznou rezervaci na sedm kalendářních dnů. Tato nezávazná rezervace se nezobrazí na webu.

2

Rezervační smlouva

Klient se závazně rozhoduje nemovitost koupit. Podepisuje Rezervační smlouvu, která obsahuje i závazek podepsat přiloženou Kupní smlouvu a zaplatí nevratnou Rezervační zálohu. Obvykle u bytů a domů 250 000,- Kč, u pozemků 200 000,- Kč. Tato Rezervační záloha se při podpisu Kupní smlouvy počítá jako první splátka kupní ceny.

3

Hypotéka

Nyní má klient dva měsíce na vyřízení případné hypotéky. Lhůta dvou měsíců počíná běžet u nedokončených domů dnem kolaudace stavby a výzvy kupujícímu.

4

Kupní smlouva

Vlastník a Klient podepisují Kupní smlouvu.

5

Platba

Klient nebo banka převádí doplatek kupní ceny na bankovní účet vlastníka. Klient si může vybrat úschovce, ale ten musí být advokátem dle zákona o advokacii nebo bankou s licencí ČNB nebo notář. Pokud si klient vybere úschovce, hradí jeho odměnu a právní náklady pro změny a posouzení smluv. Kupní cena je uhrazena doručením peněz na bankovní účet prodávajícího.

6

Zápis na katastr

Vlastník odesílá Kupní smlouvu na katastr nemovitostí a nemovitost je převedena na klienta.

7

Předání nemovitosti

Byt se předává Klientovi po úhradě celé kupní ceny, v případě pozemku je ten předán úhradou celé kupní ceny.

8

Nemovitost je nyní plně ve vlastnictví kupujícího

V případě jakýchkoliv dotazů se neváhejte na nás obrátit...